Wartenberg Trophy 4.0 04.11.2017 to 05.11.2017
Ranking Group B
Rank Team Points Ends Stones Games
  1. Laufen / Daniel
Timo Daniel (Skip); Cédric Colin; Gabriel Fringeli; Fabian Hof
4 9 16 2
  2. Ice Fleas 3 / Guido
Guido Caccivio (Skip)
3 9 11 2
  3. Wartenberg 2 / Muggli
Reto Muggli (Skip); Jacques Chollet; Myrtha Chollet; Véronique Christ
3 8 12 2
  4. BCG Gstaaderhof / Arnold
Benno Arnold (Skip); Ramon Hess; Timon Schlumpf; René Senn
2 10 22 2
  5. Besancon / Pernin
Georges Pernin (Skip); Louis Pizon; Simon Pagnot; François Dalbies
2 9 11 2
  6. Swiss / Hofmann
Thomas Hofmann (Skip); Martin Müller; Peter Bürgin; Walter Lehner
1 6 9 2
  7. BCG Smarties / Lehmann I.
Imogen Oona Lehmann (Skip); Enrico Ming; Urs B. Lehmann; Jorg Honegger; Christian Güntensberger; Markus Sailer
1 5 10 2
  8. Team Jä Jä / Kobelt
Thomas Kobelt (Skip); Roger Willi; Jochen Röthlin; Carmen Horisberger
0 5 8 2
Previous Results
SA: 15:15
Sheet: 2       T 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ZE Total
BCG Gstaaderhof / Arnold       2   1   3 0       6
Laufen * / Daniel * 1 3   2   2           8
Sheet: 1       T 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ZE Total
Besancon * / Pernin * 2 1 1         1       5
Wartenberg 2 / Muggli         1 1 1 3         6
Sheet: 3       T 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ZE Total
Ice Fleas 3 * / Guido * 1   1 1   1 0 1       5
Team Jä Jä / Kobelt     2     2             4
Sheet: 4       T 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ZE Total
BCG Smarties * / Lehmann I. * 3   2   3             8
Swiss / Hofmann     1   1   2 2 2       8
SA: 10:15
Sheet: 1       T 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ZE Total
BCG Gstaaderhof / Arnold   3   2 2 4 1 3 1       16
Swiss * / Hofmann *   1                   1
Sheet: 2       T 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ZE Total
Ice Fleas 3 * / Guido * 2   1 1     2         6
Wartenberg 2 / Muggli     2     2 1   1       6
Sheet: 3       T 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ZE Total
BCG Smarties / Lehmann I.     1 0       1         2
Besancon * / Pernin * 1     1 1 2   1       6
Sheet: 4       T 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ZE Total
Team Jä Jä * / Kobelt *     2 1     1         4
Laufen / Daniel   1 1     2 2   2       8
Next Games
SA: 19:45
Sheet: 1
Laufen / Daniel Ice Fleas 3 / Guido
Sheet: 4
Wartenberg 2 / Muggli BCG Gstaaderhof / Arnold
Sheet: 3
Besancon / Pernin Swiss / Hofmann
Sheet: 2
BCG Smarties / Lehmann I. Team Jä Jä / Kobelt